08 вересня 2022 р. докт. екон. наук, проф. Юрій Іванов та канд. екон. наук Влада Карпова прийняли участь в одній з панельних дискусій Міжнародної наукової конференції «Chance for Science – 2022», організованої Лейпцизьким університетом в онлайн форматі для підтримки науковців, що постраждали від війни в Україні.

Юрій Іванов презентував спільну доповідь «Ukraine: genesis and risks of preferential wartime tax policy», яка була присвячена дослідженню особливостей розвитку податкової політики України у воєнний період. Були представлені результати аналізу українського досвіду, визначено проблеми та ризики податкової реформи. Обґрунтовано періодизацію та розкрито специфіку різних етапів пільгової податкової політики воєнного та післявоєнного відродження економіки. Сформульовано принципи побудови пільгової податкової політики в умовах війни.

Серед інших доповідей слід відзначити виступ Доктор наук з держ. управління, професор Ніна Діденко (Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика) презентувала матеріал на тему «Protection of proprietary, political and socio-economic rights of Ukrainian citizens in the conditions of war with Russia».

Доповідач акцентувала увагу на тому, що під час розв’язаної війни проти Україні росія порушує всі конвенції та міжнародні угоди. Порушується право на життя, права цивільного населення, військовополонених, поранених під час бойових дій, хворих громадян. У 2019 році росія фактично вийшла з Женевської конвенції про захист цивільного населення під час міжнародних збройних конфліктів, внаслідок чого ООН тепер не зможе судити її за порушення прав цивільного населення під час війни, тому необхідно створити спеціальний міжнародний трибунал для покарання російських агресорів. Щоб забезпечити відповідальність за військові злочини, в Україні створено міжурядову платформу, яка збиратиме інформацію про порушення росією прав людини під час війни з Україною.

На конференції, серед інших напрямів наукових досліджень, були представлені зокрема, такі:
- глобальна криза та війна в Україні – Prof. Lorenz Adrian (Helmholtz Centre for Environmental Research); Prof. Dr. Birgit Glorius (Chemnitz University of Technology);
- бізнес та законодавство – Dr. rer.pol. Silke Hüsing (Chemnitz University of Technology);
- бізнес, економіка і стабільність Dr. Karina Sopp (Technical University Mining Academy);
- особливості грантової підтримки досліджень українських вчених (Prof. Dr. Carmen Bachmann).
Матеріали міжнародної конференції доступні на сайті: https://chance-for-science.eu/