21.03.2024 відбувся онлайн Марафон “Питання-відповідь” з представниками Харківської митниці для здобувачів освіти 3 курсу ОП “Митна справа”

21.03.2024 р. відбувся просвітницький захід у форматі «Питання-відповідь», який проведено для студентів освітньо-професійної програми «Митна справа». Онлайн марафон проводився в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між Держмистлужбою та вищим учбовим закладом з метою ознайомлення студентів з роботою митних органів.

В спікерах марафону були фахівці, які мають неабиякий досвід в роботі та які були готові до спілкування з майбутніми колегами з широкого кола питань. Це начальник управління по роботі з персоналом Катерина Гунько, заступник начальника управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Сергій Гриценко, заступник начальника управління забезпечення митного контролю та оформлення Геннадій Веселовський та співробітники цього управління Ігор Вінокуров та Олександр Рождественський.

Варто відзначити, що і студенти ретельно підготувалися до марафону, адже питання були дуже різнопланові, та з урахуванням нашого сьогодення: про економічні наслідки, які може мати блокада на польсько-українському кордоні, про заходи, що приймаються для зменшення часу очікування на митниці при перетині кордону між Україною та Польщею, про можливі виклики по закінченню воєнного стану в Україні у митній службі, та про заходи, які нею впроваджуються. Крім цього, студентів цікавили особливості пільгового розмитнення окремих груп товарів в період воєнного стану. Зокрема, як ввозяться в Україну БПЛА та їх частини. Багато питань було стосовно цифровізації митниці, використання митною службою технологій та інновацій для посилення безпеки кордонів та сприяння торгівлі в умовах воєнного стану.

Як відзначає один зі спікерів онлайн марафону, Катерина Гунько, яка вже неодноразово зустрічалась зі студентами в освітньому форматі, участь у таких заходах неабияк надихає, адже таке спілкування, особливо у період воєнного часу, дарує впевненість в тому, що наша країна буде в надійних руках!